Wymarzony wyjazd zbliża się wielkimi krokami i już zastanawiasz się nad tym, co ze sobą wziąć? Zanim zaczniesz zwiedzać urokliwe scenerie i gromadzić nowe wspomnienia, zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Brak ubezpieczenia turystycznego – dlaczego ten wariant się nie opłaca?

Chociaż na co dzień nie myślimy o kryzysowych sytuacjach, warto zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami związanymi z dostępem do lekarzy i ratownictwem. Te niestety czasem potrafią zwalić z nóg. Najwyższych kwot możemy spodziewać się, jeśli pobyt w szpitalu jest długi. Czasem jednak już krótka akcja wiąże się sporym wydatkiem, bo podczas działań użyto np. śmigłowca. Turystyczne ubezpieczenia motocyklowe mogą obejmować również sporty ekstremalne, np. rajdy i motocross. Tutaj należy zaznaczyć, że o ubezpieczenie motocykla na wyjazd powinny zatroszczyć się nie tylko osoby, które uwielbiają dreszczyk emocji związany z jazdą wyczynową. Nawet jeśli masz się za raczej regularną fankę/regularnego fana jednośladów ubezpieczenie turystyczne motocyklowe zdecydowanie ci się przyda.

Ubezpieczenie turystyczne dla motocyklisty i motocyklistki – co wchodzi w jego skład?

Dobre ubezpieczenie musi idealnie spełniać potrzeby danej osoby. Dostępne oferty różnią się w zależności od tego, na jaki czas i do jakiego kraju wyjeżdżamy. Poziom ochrony zależy również od danego pakietu. Przeważnie ubezpieczenie turystyczne, dostępne przez Internet, obejmuje:

1. NNW

Wsparcie dotyczy nie tylko sytuacji, w której występuje uszczerbek na zdrowiu. Takie ubezpieczenie turystyczne motocyklowe przez internet to również zabezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonej osoby.

2. Ochronę bagażu

Mowa o zagubieniu, uszkodzeniu lub zniszczeniu bagażu. Do takich sytuacji może dojść np. na skutek wypadków, kradzieży lub innego zdarzenia losowego.

3. Ratownictwo oraz ewentualny transport medyczny

Ubezpieczenie turystyczne dla motocyklisty to pewność, że na najlepszą możliwą pomoc nie wydamy fortuny.

4. Assistance

Dzięki temu nie musimy martwić się o pomoc na miejscu

5. Odpowiedzialność cywilną

Należy nastawić się na to, że podczas podróży mogą przydarzyć się nam różne sytuacje, w tym incydenty, w których wyrządzamy komuś niechcący krzywdę. Ubezpieczenie motocykla i motocyklisty na wyjazd zagraniczny przez Internet to przekazanie na ubezpieczyciela kosztów ewentualnych napraw.

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *